Prokurator Rejonowy w Mińsku Mazowieckim w dniu 31 maja 2016 roku skierował do Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi Aleksandrowi P oskarżonemu o to, że
I. w nocy z 13/14 lutego 2016 roku w Mińsku Mazowieckim, pow. miński, woj. mazowieckie działając wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą, dokonał kradzieży w włamaniem do pomieszczenia piwnicy w bloku mieszkalnym w ten sposób, że po uprzednim urwaniu metalowego skobla z kłódką zabezpieczającą drzwi, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia mienia w postaci wiertarki z walizką około 60 kg odpadów mosiężnych o łącznej wartości 700 zł na szkodę Roberta M. tj. o czyn z art. 279 § 1 k.k.
II. w nieustalonej dacie w okresie od dnia 24 lutego 2016 roku do 25 lutego 2016 roku w miejscowości ..., pow. miński, woj. mazowieckie, działając wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą dokonał kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego w ten sposób, że po uprzednim wyrwaniu deski z drzwi wejściowych dostał się do budynku skąd dokonał zaboru w celu przywłaszczenia mienia w postaci wiertarki udarowej, młota udarowego, piły spalinowy, szlifierki oscylacyjnej powodując straty o łącznej wartości 1500 zł na szkodę Janusza K tj. o czyn z art. 279 § 1 k.k.
Za czyn z art. 279 § 1 k.k. grozi oskarżonemu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.