Prokurator Rejonowy w Siedlcach skierował akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom w związku z dokonanym w dniu 13 czerwca 2018 r. w Siedlcach rozbojem na Włodzimierzu O.
Do zdarzenia doszło na trybunie Stadionu Miejskiego, po zakończeniu meczu piłki nożnej Pogoń Siedlce - Garbania Kraków.
Bezpośrednio po tej imprezie, zakończonej porażką drużyny gospodarzy i w konsekwencji spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej, jeden z kibiców drużyny gospodarzy Piotr O. przeskoczył przez barierkę i usiłował wbiec na murawę boiska.
Pomimo wydawanych poleceń ze strony osób porządkowych, odmawiał powrotu na trybunę.
W tym czasie jeden z kibiców gości zaczął wymachiwać klubowym szalikiem.
Po chwili przyłączył się do niego pokrzywdzony Włodzimierz O.
W pewnym momencie do obu mężczyzn podszedł Michał S., wyrwał im z rąk szaliki klubowe i zaczął uderzać pięściami w głowę Włodzimierza O.
Podbiegli również inni kibice Pogoni Siedlce - między innymi Hubert K. i Kamil B. - którzy zaczęli szarpać pokrzywdzonego i bić go rękoma po całym ciele.
Michał S. ponadto zerwał pokrzywdzonemu koszulkę, której fragmenty  wyrzucił na murawę.
Michał S. i Hubert K. zostali oskarżenia o wzięcie udziału w pobiciu Włodzimierza O. - co naraziło pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienia skutku określonego w art. 156 § 1 kk lub w art. 157 § 1  kk i spowodowało u niego stłuczenia żuchwy i nadgarstka - a następnie zabranie mu w celu przywłaszczenia szalika klubowego Garbarni Kraków.
Kamil B. został oskarżony o wzięcie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami udziału w pobiciu Włodzimierza O., zaś Piotra O. prokurator oskarżył o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 60 pkt 1 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych.