Prokuratura Okręgowa w Siedlcach

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania w dniu 1 kwietnia 2019 r. w Siedlcach zabójstwa Wojciecha Kudelskiego – byłego wieloletniego Prezydenta Miasta Siedlce.
W sprawie tej zabezpieczony został monitoring ze zlokalizowanego w pobliżu miejsca zdarzenia banku. Analiza zapisów monitoringu umożliwiła identyfikację pojazdu, którym sprawca odjechał po zadaniu ciosu pokrzywdzonemu. Na tej podstawie już w kilka godzin po zdarzeniu funkcjonariusze policji zatrzymali 38 – letniego Dejana Apastasi S.
Pod nadzorem prokuratora dokonano przeszukania pomieszczenia, w którym Dejan S. przebywał przed zatrzymaniem. W wyniku tej czynności ujawniono nóż, którym najprawdopodobniej napastnik ugodził pokrzywdzonego.
W dniu 2 kwietnia 2019 r. Dejanowi Apastasi S. przedstawiony został zarzut usiłowania zabójstwa Wojciecha Kudelskiego.
Dejan Apastasi S. jest podejrzany o to, że działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia Wojciecha Kudelskiego, zadał mu z duża siłą cios nożem       w okolice nadbrzusza po stronie lewej, powodując ranę o głębokości ok. 15 cm., co zważywszy na konsekwencje tego zranienia, stanowiło ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu.
Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, w których przyznał się do usiłowania zabójstwa Wojciecha Kudelskiego.
W dniu 3 kwietnia 2019 r. prokurator złożył do Sądu Rejonowego w Siedlcach wniosek o zastosowanie wobec Dejana S. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowe aresztowania na okres trzech miesięcy.