Prokuratura Rejonowa w Siedlcach nadzoruje śledztwo dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 13 sierpnia 2018 roku w miejscowości Borki Siedleckie, gm. Suchożebry.
Ustalono, że kierujący samochodem m –ki Volvo Dariusz S. na łuku drogi zjechał na lewy pas ruchu i uderzył bokiem swojego pojazdu w bok samochodu marki Volkswagen Transporter, w którym oprócz kierowcy znajdowało się sześć pasażerek.
W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła jedna z kobiet podróżujących samochodem VW Transporter, a kierowca tego samochodu i pozostałe pasażerki doznali obrażeń ciała.
Kierujący samochodem Volvo był nietrzeźwy – wykonane badanie ujawniło 0,53 mg/l alkoholu etylowego w wydychanym przez niego powietrzu.
Dariuszowi S. przedstawiony został zarzut  spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym poprzez umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, tj. kierowanie w stanie nietrzeźwości samochodem osobowym, niedostosowanie prędkości oraz techniki i taktyki jazdy do panujących warunków.
Ponadto Dariusz S. jest podejrzany o popełnienie w tej samej dacie występku prowadzenia pojazdu w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości.
W dniu 14 sierpnia 2018 r. Sąd Rejonowy w Siedlcach uwzględnił wniosek prokuratora w tym zakresie i tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.