Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim

Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim nadzoruje śledztwo w sprawie rozboju dokonanego w dniu 5 sierpnia 2018 r. w Sokołowie Podlaskim na osobie J.W.
Z poczynionych ustaleń wynika, że w dacie zdarzenia do domu pokrzywdzonej wdarł się nieznany jej mężczyzna, który doprowadził ją do stanu bezbronności, uderzając  pięścią w twarz, szarpiąc,  kopiąc po głowie i grożąc pozbawieniem życia, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze, biżuterię i telefon komórkowy.
   W wyniku podjętych czynności już w dniu zdarzenia zatrzymano w miejscowości Kózki dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego czynu.
   U zatrzymanych Jarosława B. i Andrzeja P. zabezpieczono pieniądze oraz biżuterię, którą pokrzywdzona rozpoznała jako skradzione jej mienie.
Obu mężczyznom przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa rozboju, a dodatkowo Andrzejowi P. zarzut spowodowania u pokrzywdzonej obrażeń ciała.
Obaj podejrzani byli wielokrotnie karani, w związku z czym za popełnienie obecnie zarzuconego im czynu, będą odpowiadać w warunkach tzw. recydywy.
W dniu 8 sierpnia 2018 r. Sądu Rejonowego w Sokołowie Podlaskim uwzględnił złożone przez prokuratora wnioski i tymczasowo aresztował obu podejrzanych na okres trzech miesięcy.